Menu:

Haritea:

haritea.com art

Jogakundalini:

Jogakundalini.waw.pl art

Joga:

Joga jest połączeniem świadomości indywidualnej jednostki ze Świadomością Najwyższą i Świadomością Nieskończoności. W tym kontekście jogin jest osobą, która całkowicie opiera się na Najwyższej Świadomości.

Mala do medytacji!

Mala jest prostą, skuteczną pomocą do medytacji, która pomaga zmniejszyć stres, rozwinąć mądrość i cierpliwość.

Mala składa się z 108, 54, lub 27 koralików nawleczonych na jedwabną nić, z jednym większym koralikiem, zwanym głową Guru, z którego wystaje kitka. Ta kitka symbolizuje lotos o tysiącu płatków.

Jak Używać Malę. Mala może być trzymana w dowolnej ręce. Zawsze zaczynajcie od koralika następnego po głowie Guru. Powtarzając mantrę, kciukiem przesuwajcie każdy koralik do siebie nad punktem meridianu. W ten sposób głowa Guru opada w dół a następnie idzie do góry jako ostatni koralik w waszej medytacji. Gdy trzymacie w palcach głowę Guru, powtórzcie waszą mantrę a potem wypowiedzcie modlitwę. By zacząć ponownie, przełóżcie malę z pomocą drugiej ręki. Przesuwajcie koraliki ku sobieii prowadźcie dalej recytację.

Używanie Mali z Mantrą. Gdy recytujecie mantrę Sat Naam, przesuwajcie tylko jeden koralik na oba słowa. Ogólnie przesuwajcie jeden koralik przy każdym powtórzeniu danej mantry. Recytacja mantry może być wykonywana bezgłośnie, szeptem lub na głos.

Male wykonywane są na zamówienie z wybranych kamieni mocy. Koszt od 100 PLN.

.

mala


Sodalit to kamień spokoju i jasnego umysłu. - Pomaga rozjaśnić umysł i polepszyć koncentrację. Jest to bowiem kamień logicznego myślenia. Przydaje się zwłaszcza podczas medytacji czy nauki. Pomaga wydobyć z siebie mądrość, spokój, realizm, pozwala spojrzeć na życie z nowej, lepszej perspektywy. Kolor Sodalitu ma właściwości uspokajające. Kamień łagodzi lęki i stres, daje możliwość odzyskania równowagi duchowej. Idealny kamień dla osób chorujących na depresję. Ten niebieski kamień pomaga odnaleźć się w rzeczywistości, znerwicowanym daje spokój, zabłąkanym pomaga odnaleźć drogę i jasno spojrzeć na otaczający świat.