Senses of the Soul – Emocje są zmysłami duszy. Jak rozpoznać cel i zadanie danej emocji? Jak z korzystac z informacji, których one dostarczają?

Wykorzystaj pracę z emocjami do poznania siebie, do dotarcia do swojego wnetrza.

Poniżej przedstawiam 7 ciężkich Bohaterów, z którymi pracujemy w trakcie treningu i po treningu w życiu.

I ciężki bohater: Strach, lęk i stres

Strach jest twoim przyjacielem, to on bije na alarm i daje energię potrzebną do uzyskania niezbędnych informacji i podjęcia działania, dopóki nie poczujesz się bezpiecznie i spokojnie. To strach otwiera twoją świadomość, abyś zrozumiał, że ostatecznie nie ma się czego obawiać.

II. Pragnienie, obsesja i uzależnienie

Pragnienie - prowadzi do satysfakcji, zadowolenia i samospełnienia. Możesz odczuwać jego mocną presję, dopóki nie wiesz jak dbać o to, czego naprawdę potrzebujesz.

Pragnienie przyciąga jak grawitacja aby nakarmić głód, dopóki nie poczujesz się pełny i wypełniony. Pragnienie przynosi zrozumienie swoich potrzeb i niewyczerpywaną energię do ich zaspokojenia. Prowadzi do samowystarczalności, głębokiego zadowolenia, a ostatecznie do wolności od pragnień. Przestajesz chodzić głodny. Spędzasz czas na tym czego naprawdę chcesz i pracujesz nad stworzeniem nawyku satysfakcji i zadowolenia. Pragnienie to silnik, który napędza każda inną emocję.

III. Gniew i złość- Odnajdź i odbuduj swoją moc

Gniew jest twoim silnym obrońcą. Jego gorąca siła uczy, jak korzystać z tej mocy dla dobra wszystkich.

Złość jest Twoim źródłem intensywnej, ciepłej energii, pomaga CI wykonać wszystko, co jest do wykonania. Złość pomoże Ci znaleźć twoją moc i nauczyć cię, jak wykorzystać ją dla największego dobra. Gniew ostatecznie przynosi pokorę, która daje dostęp do większej mocy. Twój gniew to jest twoja moc. Sprawdź ile możesz dostać od życia, jak twój gniew zostanie odpowiednio ukierunkowany, tak aby Ciebie chronił i wdziękiem tworzył komfortowe życie dla ciebie i tych, na których Ci zależy. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wypuścić trochę pary, czy zapalić ten ogień, ten warsztat pomoże Ci skierować ciepło złości, tam gdzie jest potrzebne dla twojego rozwoju.

IV. Depresja, Rozpacz, Apatia czyli jak stracić zainteresowanie i zrezygnować z tego, co przestało działać

Depresja pomaga uwolnić się od przywiązania, które już ci nie służy. Depresja zmusza do przewartościowania swoich poglądów i nastawienia, poprzez zabranie twojej energii i motywacji do kontynuowania starych wzorców. Puszczenie starego przywraca energię i pozwala zobaczyć życie w nowym świetle. Depresja ostatecznie łączy Cię ze źródłem siły.

V. Żal i smutek

Żal i smutek spowalnia Ciebie i przynosi miękką energię, która pozwoli ci spojrzeć w głąb siebie i poczuć to, co jest dla ciebie najważniejsze; aby wiedzieć, co jest ci potrzebne, aby stać się pełnym i ruszyć do przodu, aby to dostać, aby być w stanie się dostosować, zmienić; stale się odnawiać i rosnąć. Smutek otwiera twoją świadomość na miłość i szacunek dla wszystkich rzeczy, które przychodzą i odchodzą.

V. Wina – twoja droga do prawdy

Wina jest wewnętrznym kompasem, który wykorzystuje błędy, aby uczyć odpowiedzialności i uczciwości. Ten surowy wewnętrzny sędzia prowadzi Cię do tego, abyś był prawdziwy dla siebie/szczery ze sobą.

VII. Wstyd - twój nauczyciel poczucia własnej wartości.

Wstyd motywuje ciebie do zaakceptowania siebie. Będziesz się nienawidzić lub ukrywać, do momentu jak zaczniesz kochać wszystko w jego doskonałości i niedoskonałości.

Zapraszamy do bezpiecznego zbadania swojej głębi, obudzenia swojego serca, i powrotu do pełni życia. Emocje dostarczają nam informacji potrzebnych dla ochrony ciała, umysłu i serca. Emocjonalny ból jest po to, aby nas zatrzymać, abyśmy zajęli się daną sytuacją. Jednak zwykle ignorujemy ten ból, wtedy on się nasila i zmusza nas do czynienia więcej szkód. Co by się stało, gdybyśmy zaczęli słuchali tego bólu i pozwolili, aby pokazał nam jego przyczynę?

.

Trening obejmuje: pracę z ciałem - joga kundalini - ćwiczenia jogi, techniki oddechowe, medytacje prowadzone i część teoretyczną - czyli proces pracy z emocjami. - od ich rozpoznania do dogłębnego zrozumienia. Wcześniejsze doświadczenie zwiazane z jogą nie jest wymagane. wystarczy ogólna sprawność fizyczna i psychiczna.

Prowadząca: Barbara Maziarska - nauczyciel i trener instruktorów jogi kundalini, terapeutka jogą i uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji)

Najbliższy trening emocjonlany:

16-17 styczeń 2016 (sobota-niedziela) - Uzdrawianie ran życia - trening emocjonalny: Poczucie winy i wstydu czyli jak zbudować swoją Wartość sobota g. 16.00-20.00, niedziela g. 10.00-14.00

.W trakcie tego warsztatu, będziemy przy użyciu narzędzi i technik Jogi Kundalini, oddechu, medytacji prowadzonych pracować z:

.• Uczuciem samo zwątpienia i poglądem "nie wystarczy dla mnie" "nie mam wystarczająco"

• Kwestionowaniem swojej wartości, czy masz coś do zaoferowania, czy mógłbyś/ mogłabyś być przykładem dla innych

• Obawą przed zrealizowaniem jasnego celu jaki widzisz przed sobą.

• Porównywaniem sie do innych oraz osiągnięć innych osób

• Poczuciem własnej wartości, które jest uzależnione od osiągnięć i wyników.

Na tym warsztacie możesz uświadomić sobie jakie rany otrzymało twoje subtelne Ja, zidentyfikować jaki wpływ mają te rany na twoje życie, jakie negatywne wyobrażenie siebie nosisz, uwolnić te negatywne wyobrażenia.

praca z emocjami – Wina i Wstyd oraz uzdrawianie traum życia. Wina jest wewnętrznym kompasem, który wykorzystuje błędy, aby uczyć odpowiedzialności i uczciwości. Ten surowy wewnętrzny sędzia prowadzi Cię do tego, abyś był prawdziwy dla siebie/szczery ze sobą.

Wstyd jest nauczycielem poczucia własnej wartości. Wstyd motywuje ciebie do zaakceptowania siebie. Będziesz się nienawidzić lub ukrywać, do momentu jak zaczniesz kochać wszystko w jego doskonałości i niedoskonałości.

Prowadząca: Barbara Maziarska – nauczyciel i trener jogi kundalini i uzdrowiciel i instruktor Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).

Koszt treningu 350zł lub 300zł - First Minute przy wpłacie zaliczki 100zł do 7 stycznia 2016r.

Miejsce na kursie rezerwuje wpłata zaliczki 100 zł. Obowiązują zapisy: osobiście w Studio lub e-mail: jogamed1@gmail.com + wpłata zadatku gotówką lub na konto: JogaMed nr rach: 52 1140 2004 0000 3102 7505 1802.