TRANSFORMACJA ENERGII SEKSUALNEJ.

Za naszą energię seksualną odpowiedzialna jest druga czakra. Gdy wszystkie pozostałe czakry są zrównoważone w stosunku do drugiej czakry, nasza sfera seksualna jest radosna, harmonijna i zróżnicowania. Gdy druga czakra jest nadaktywna, wtedy nie ma niczego, co nie byłoby seksualne. Mamy coś w rodzaju manii seksualnej. Związki z innymi będą dotyczyły jedynie zaspokojenia naszych namiętności, bez względu na to, co mówimy, bez względu na role innych osób.

W naszej kulturze, seks postrzega się jako źródło przyjemności i prokreacji. Nie uczy się nas tego jak zachować umiar w seksie, aby utrzymać zdrowie i równowagę nerwową. Doświadczenie seksualne we właściwych okolicznościach, może dać ci doświadczenie Boga i błogostanu, ale zanim to nastąpi musisz naładować swoje seksualne baterie i posiadać potencję. Nasienie męskie i żeńskie zawiera wysokoskoncentrowane minerały i elementy niezbędne do utrzymania równowagi nerwowej i funkcji mózgu. Seksualne fluidy są absorbowane przez ciało. Ich esencja jest transportowana do płynu kręgowego. Mózg bez tego płynu jest jak samochód bez benzyny. Około 90 procent energii seksualnej jest używane do odnowy organów w ciele. Normalny czas potencji dla jogina równa się długości jego życia.

Energia seksualna jest najsilniejszą energia w ludzkim ciele. To dzięki niej powstaje życie. W tradycji judaistyczno-chrześcijańskiej seksualność i duchowość są uważane z przeciwieństwa. Seksualność uważana jest za przeszkodę w rozwoju duchowym. Inne stanowisko w tej sprawie zajmuje Joga Kundalini i Tantra Joga.

Zamiast wyparcia się naszego instynktu prokreacji, akceptujemy i radujemy się naszą seksualnością. Wykonujemy ćwiczenia jogi, pranayamę, medytację, dzięki tej praktyce jesteśmy w stanie okiełznać naszą energię seksualną i przetransformować ją w energię uzdrawiania i długowieczności. Praktyka wspomaga nasz rozwój duchowy i wzmacnia nasz ludzki kaliber.

W jodze kundalini seksualność jest konieczna dla rozwoju duchowego. Joga Kundalini została rozwinięta, aby podnieść energię seksualną do wyższych czakr, transformować ją do energii duchowej i przygotować do wyższych poziomów świadomości, a także do zdrowego, zrównoważonego, fizycznego, mentalnego, emocjonalnego i seksualnego życia.

To w zamian, otwiera nowe możliwości związków seksualnych. Ze zdrowym (witalnym) ciałem, możemy przyciągnąć i utrzymać bardziej znaczące relacje, które wibrują miłością, radością i spokojem.

„Jest w tobie energia i musisz ją ukierunkować. Ludzie bardzo energiczni (uprawiający sport) nie pragną tak bardzo seksu. Ludzie mniej aktywni, są bardziej zorientowani na seks, muszą uwolnić nadmiar energii”. Yogi Bhajan