14 stycznia (sobota) 2012 godz. 16.00-19.00

JOGA DLA OCZU – WZROK I RELAKS

.Joga dla oczu – autorski program, który powstał w oparciu o jogę, medytację, relaksację oraz naturalne metody korekcji wad wzroku.Wszyscy mamy piękne oczy, które odzwierciedlają nasze doświadczenia. Aby pozostały piękne i spełniały swoje fukcje wymagają troski. Jest wiele technik medytacyjnych i relaksacyjnych, które energetyzują, równoważą i relaksują nasze oczy.

W trakcie tego warsztatu nauczysz się i poczujesz efekt chińskiego masażu oczu, ćwiczeń wzmacniających mięśnie wokół oczu, doświadczysz głębokiej medytacji z wizualizacją oraz głębokiego relaksu ciała i oczu. Mówiąc relaks mam na myśli nie tylko ogólną umiejętność rozluźniania mięśni, ale również relaks umysłu, bez którego proces widzenia nie jest możliwy.

Zapraszam wszystkich zainteresowanych zdrowiem swoich oczu, szczególnie tych, który spędzają godziny przed komputerem lub telewizorem.

Prowadzenie: Basia Maziarska – certyfikowany nauczyciel jogi kundalini, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w stanie głębokiej medytacji) oraz absolwentka pogłębionego kursu „Naturlane metody korekcji wad wzroku” u Sergieja Litwinowa” .

Uwaga! Jeśli nosisz szkła kontaktowe na potrzeby tego warsztatu zamień je na okulary. Zabierz wygodny strój do ćwiczeń jak na sesję jogi.

10-11 grudnia 2011 - Trzecie oko. Jak używać widzenia do uzdrawiania? - warsztat Sat Nam Rasayan - kurs poziom 1

godz.13.00-21.00 w sobotę i 9.30-16.00 w niedzielę

.W trakcie tego weekendu będziemy pracować z oczami i wyobrażeniami. Uważamy, że rzeczywistość jest taka jak ja widzimy. Wszystko weryfikujemy poprzez: widziałeś to?

W trakcie będziemy pracować nad otwarciem trzeciego oka, a także będziemy się uczyć jak używać widzenia do uzdrawiania.Prawdopodobnie cały czas widzisz Trzecim okiem, ale nie jesteś tego świadom/a, ponieważ nie patrzysz. To oznacza, że coś w Twojej świadomości jest świadome, ale nie możesz tego zintegrować, aby rzeczywiście widzieć, W takiej sytuacji, nic nie trzeba rozwijać, wystarczy tylko to rozpoznać. Głównym celem wykorzystania Trzeciego oka, jest korzystanie z „wewnętrznej wizji” i „drugiej wizji”, aby komuś pomóc, tak jak w uzdrawianiu.

Samo abstrakcyjne stymulowanie trzeciego oka nie ma sensu. Twoje trzecie oko pracuje w ten sam sposób jak Twoje fizyczne oczy. Fizyczne oczy sa niezbędne w normalnym procesie widzenia. One pozwalaja ci zbudowac obraz poprzez neurony polaczone z twoimi oczami i mozgiem. Ale obraz, jako taki, powstaje w twojej świadomości. I to samo jest z trzecim okiem. Obraz z trzeciego oka także powstaje w Twojej świadomości w przestrzeni w twoim mozgu. W trakcie tych warsztatów wskoczymy do tej przestrzeni, gdzie zobaczycie obraz poza normalna przestrzenia i czasem. Czas i przestrzeń nie ograniczaja trzeciego oka. Sa jedynie oporami.

11-12 luty 2012 - Shuniya – wewnętrzna cisza- kurs Sat Nam Rasayan

medytacjaWe wszystkich tradycjach jogi i medytacji, wewnętrzna cisza uważana jest jako najwyższe osiągnięcie. Osiągnięcie takiego stanu w życiu codziennym wydaje się bardzo trudne i dostępne jedynie dla wielkich joginów.

Sat Nam Rasayan uczy jak wejść i pozostać w stanie wewnętrznej ciszy w krzątaninie i stresie dnia codziennego. Doświadczenie stanu wewnętrznej ciszy (Shuniya) umożliwia osobie praktykującej obserwowanie swoich emocji, odczuć, uczuć oraz myśli. Jest ona w stanie rozpoznać moment, kiedy te odczucia przeradzają się w dramat. Jak uda się jej rozpoznać ten moment, ma wtedy wybór – może te emocje przepuścić przez swoje ciało, tak aby jej nie dotknęły. W stanie Shuniya nie przywiązujesz się do żadnych odczuć, myśli czy uczuć, które się pojawiają. Bycie stabilnym w stanie wewnętrznej ciszy jest podstawą praktyki Sat Nam Rasayan.

W trakcie tego weekendu będziemy pracować nad wejściem i ustabilizowaniem stanu Shuniya. Będziemy porzucać nasze iluzje (porzez pracę z umysłem), wzmacniać przestrzeń sensytywną/pole elektromagnetyczne oraz będziemy stymulować Trzecie oko.

Prowadzenie: Barbara Maziarska - Har Anand Kaur - nauczycielka jogi kundalini i Sat Nam Rasayan.

17 marzec 2012 (sobota) godz. 15.00-20.00

Ulecz rany swojego dzieciństwa!

Warsztaty pomogą Ci, rozpuścić twoje podświadome lęki, emocje, wzorce i blokady z dzieciństwa!

Nasz pierwszy oddech określa nasze wejście w życie. Będąc jeszcze w łonie matki przejmujemy jej emocje i lęki. Od jej samopoczucia zależy, czy rozpoczynamy naszą podróż z poczuciem bezpieczeństwa i miłości, czy z uczuciem niepewności i lęku. W okresie dzieciństwa, dla własnej ochrony, wszystkie traumatyczne doświadczenia wypychamy do podświadomości. Inaczej nie bylibyśmy w stanie przetrwać i przeżyć.

W życiu dorosłym, te urazy czy doświadczenia powracają do nas w najmniej spodziewanych momentach i zachowujemy się wtedy; jak mała skrzywdzona dziewczynka czy chłopiec. Ulegamy emocjom, boimy się, jesteśmy często niepewni, nieśmiali, nie wierzymy we własne możliwości. Nasze emocjonalne zachowania nie są adekwatne do danej sytuacji.

Dobra wiadomość jest taka, że część z tych doświadczeń możemy przepracować poprzez medytację, ćwiczenia jogi kundalini czy terapię.

W trakcie warsztatu ponownie przeżyjemy nasze narodziny oraz będziemy uzdrawiać i oczyszczać nasze przeżycia i doświadczenia od narodzin do 11 roku życia.

Prowadząca: Barbara Maziarska (Har Anand Kaur) – doświadczony nauczyciel jogi kundalini i medytacji Sat Nam Rasayan.

Miejsce: Samadhi Joga, ul. Mielczarskiego 1. Koszt 200 PLN. Obowiązują zapisy.17 marzec 2012 (sobota) godz. 15.00-20.00

mandala21-22 kwiecień 2012- Uzdrawianie pięciu elementów (ziemia, woda, ogień, powietrze i eter)

godz. 13.00-20.00 w sobotę i 09.00-16.00 w niedzielę.

„Poprzez samą uwagę możliwe jest zrównoważenie pięciu elementów (ziemia, woda, ogień, powietrze i eter ) oraz ciała pranicznego partnera. W Sat Nam Rasayan do uzdrawiania używamy tylko naszej świadomości i przytomności." Guru Dev Singh

Sat Nam Rasayn, to sztuka uzdrawiania oraz medytacji praktykowana w tradycji Jogi Kundalini. Przez tysiące lat była to technologia hermetycznie strzeżona i przekazywana tylko od mistrza do ucznia, w tradycyjny sposób, w ciszy. Uzdrawianie metodą Sat Nam Rasayan odbywa się w stanie shuniya (wewnętrzna cisza). W stanie wewnętrznej ciszy (Shunia) dotykamy nieskończoności i zaczynamy z nią płynąć. Wszystko to, co postrzegamy jako ograniczenie zostaje uwolnione jak doświadczamy nieskończoności. W ten sposób, możliwe jest odczuwanie, rozpuszczenie i uzdrowienie energii i bloków w ciele. Sat Nam Rasayan jest sztuką uzdrawiania w tradycji jogi kundalini i oznacza \"relaksację i boskie połączenie\". Sat Nam Rasayan uczy nas być obecnym i odczuwać przez wszystkie nasze zmysły. Jeśli możemy poczuć siebie samych, to możemy także poczuć to, czego brakuje drugiej osobie i towarzyszyć w jej uleczeniu.

Warsztat poprowadzi:

Barbara Maziarska (Har Anand Kaur)

28 kwiecień - 3 maj 2012 - Długi weekend majowy nad morzem – coś dla Ciała i dla Duszy!

Karwia

Jeśli czujesz, że Twoje życie utknęło w jakimś punkcie i nie możesz ruszyć dalej, może to jest ten moment, aby z dala od domu zrelaksować ciało i umysł oraz nakarmić swoją duszę.

W programie: Joga Kundalini, nauka Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji), joga dla oczu, specjalna dieta wegetariańska, która pozwoli na oczyszczenie ciała.

Miejsce: Karwieńskie Błota II - ul. Wczasowa 243 (ostatni dom na końcu wsi, która jest długa na 3 km, od strony zachodniej)

Zaczynamy od kolacji i medytacji pierwszego dnia i kończymy obiadem ostatniego dnia.

Program pobytu:

6.00-8.30 – poranna praktyka jogi i medytacji

8.30-9.30 – śniadanie

11.00-13.00 – warsztat – joga kundalini- hormonalna i joga dla oczu

13.00-14.00 – obiad

14.00-16.00 – czas wolny

16.00-18.00 – warsztat –Sat Nam Rasayan-uzdrawianie w głębokiej medytacji

18.30-19.30 kolacja.

20.00 – 20.40 – medytacja wzmacniająca intuicję i relaksacja

Osoba prowadząca: Barbara Maziarska – doświadczona nauczycielka jogi kundalini i Sat Nam Rasayan, specjalizuje się w hormonalnej terapii jogą, jodze dla oczu.

Koszt: 1050 PLN w pokoju dwuosobowym. W cenie indywidualna sesja Sat Nam Rasayan lub masaż kaukaski do wyboru. Przy wyborze obu opcji - dopłata - 80PLN.

Cena zawiera koszt warsztatu, wyżywienia (posiłki wegetariańskie) i noclegu według podanego planu.

9-10 czerwca 2012 - Jogiczne oczyszczanie jelita

(sobota) godz. 16.00-19.00 – przygotowanie

(niedziela) godz. 9.00-13.00 – praktyka właściwa (Szankha prakszlana, którą wykonuje się ją rano, na czczo)

Czy zdajesz sobie sprawę jak ważna rolę spełnia jelito grube w utrzymaniu mocnego i długiego zdrowia? Przyczyną wielu chorób jest nieprawidłowe trawienie, po którym nie strawione resztki pokarmu pozostają w jelitach jako złogi . Z tej wiedzy korzystali mędrcy starożytności, jogini, uzdrawiacze tybetańscy i egipscy, stosując zasadę: "Chcesz być zdrowy - musisz utrzymywać swoje jelito grube w idealnym porządku." Istnieje bardzo skuteczna kryja: szankha prakszalana. Oddziałuje intensywnie zarówno na ciało jak i na umysł. Poprawia zdrowie, kondycję fizyczną i psychiczną, pomaga zachować młodzieńczy wygląd. Oczyszczenie powoduje, że umysł staje się jaśniejszy. Szankha oznacza muszlę, która jest poskręcana podobnie, jak nasze jelita. Jeśli chcemy napełnić muszlę wodą , musimy ją przechylać, obracać tak, aby woda przedostała się poprzez wszystkie spirale do wnętrza. Prakszalana oznacza pracę lub oczyszczanie. Szankha prakszlana oczyszcza cały trakt trawienny ( od jamy ustnej aż po odbytnicę).

Miejsce: Warszawa, ul. Jaworowska 6A.

16 czerwca 2012 godz. 16.00-20.00

Jak zachować młodość, witalność i stworzyć szczęśliwy związek partnerski? - wprowadzenie do Tantra Jogi

serceMiłość jest wyjątkową siłą, dzięki której zmieniamy nasze życie, przezwyciężamy trudności i ograniczenia. Pomimo, że mamy w sobie dar miłości i potrzebę bycia kochanym, zazwyczaj mamy trudności z okazywaniem tego uczucia. Z drugiej strony wydaje nam się, że nie zasługujemy na miłość i skazujemy siebie na samotność. A kiedy mamy już partnera, nie wiemy jak pielęgnować związek i w jaki sposób naturalnie wyrażać się w intymnej sferze naszego życia. Praktyki jogi kundalini i tantry zostały rozwinięte, aby podnieść energię seksualną do wyższych czakr, transformować ją do energii duchowej i przygotować do wyższych poziomów świadomości, a także do zdrowego, zrównoważonego, fizycznego, mentalnego, emocjonalnego i seksualnego życia. Ze zdrowym (witalnym) ciałem, możemy przyciągnąć i utrzymać bardziej znaczące relacje, które wibrują miłością, radością i spokojem.

Warsztat obejmuje praktykę jogi, medytacji i pranayamy, proces uzdrawiania relacji z partnerem oraz podstawowe techniki tantryczne.

Prowadzenie: Barbara Maziarska – nauczycielka Jogi Kundalini – ukończyła kursy nauczycielskie jogi kundalini I i II stopnia (oba kursy certyfikowane przez KRI- Kundalini Research Institute w USA). Od stycznia 2008 roku prowadzi regularne zajęcia jogi kundalini w Warszawie. Praktykę jogi rozpoczęła w 2001 roku od hatha jogi (u Adama Bielewicza i Sławomira Bubicza) i tantra jogi (Ar Luczis Pustota).

Koszt: 150 PLN. Miejsce: Warszawa, ul. Jaworowska 6A. Obowiązują zapisy.

Zakochaj się w sobie i kochaj siebie !

Powód dla którego musisz kochać siebie jest taki, że nie sposób czuć się dobrze nie kochając jednocześnie siebie. Kiedy czujesz się źle ze sobą, blokujesz całą miłość i wszystko co Wchechświat ma dla Ciebie. Kiedy Ty sam stanowisz źródło negatywnych uczuć, wtedy przyciągniesz więcej ludzi, sytuacji i okoliczności, które będą podsycały w Tobie te uczucia.

Warsztat obejmuje praktykę jogi, medytacji i pranayamy, proces uzdrawiania/wzmacniania poczucia własnej wartości i miłości do siebie oraz podstawowe techniki tantryczne.

Prowadzenie: Barbara Maziarska

Koszt: 100 PLN. Miejsce: Warszawa, ul. Jaworowska 6A. Obowiązują zapisy.

3 -5 sierpnia - Uzdrawianie i harmonizowanie czakr – Joga, medytacja, wypoczynek w Wildze – 60km od Warszawy w Ośrodku Buddyjskim.

czakry

W ciele każdego człowieka znajdują się centra energetyczne, zwane czakrami. Ich zadaniem jest rozprowadzanie subtelnych energii życiowych (prany) do ciał subtelnych człowieka. Każda czakra ma swoją sanskrycką nazwę, odpowiadającą jej barwę, ilość 'płatków lotosu', żywioł, który jej odpowiada oraz charakter i zadania jakie spełnia w ludzkim organizmie. Istnieje zależność pomiędzy zdrowiem, zachowaniem ludzi i charakterem ich związków, a czynnością poszczególnych czakr. Osoba, u której czakry szósta i siódma są otwarte ale czakra serca jest zablokowana, będzie miała trudności z wyrażaniem głębokich uczuć. Skoncentruje się więc na życiu umysłowym, zamiast poszukiwać satysfakcjonujących ją związków z innymi ludźmi. Człowiek z zablokowaną czakrą splotu słonecznego mimo zrównoważenia w wielu sferach życia, zdolności do kochania i normalnego pożycia seksualnego, będzie miał zablokowane poczucie sensu, zadowolenia i zdolności do angażowania się.

Przy pomocy technik jogi kundalini, medytacji i Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji) będziemy uzdrawiać i harmonizować nasze centra energetyczne.

Zaczynamy o godz. 11.00 w piątek i kończymy o godz.18.00 w niedzielę.

Program pobytu:

6.00-8.30 – poranna praktyka jogi i medytacji

8.30-9.30 – śniadanie

11.00-13.00 – warsztat : Czakry praktyka i teoria

13.00-14.00 – obiad

14.00-16.00 – czas wolny

16.00-18.00 – warsztat –Sat Nam Rasayan- uzdrawianie w głębokiej medytacji

18.30-19.30 kolacja.

20.00 – 20.40 – medytacja uzdrawiająca czakry i relaksacja

Osoba prowadząca: Barbara Maziarska - nauczycielka jogi kundalini i Sat Nam Rasayan.

Koszt 590 PLN. Cena obejmuje nocleg, wyżywienie wegetariańskie 3 posiłki oraz warsztaty jogi, medytacji i uzdrawiania.

Ośrodek położony jest w lasach sosnowych, 60 km od Warszawy, jadąc w kierunku Puław.W pobliżu znajduje się czyste jezioro, rzeki Wilga i Wisła, a cała okolica ma charakter typowo wypoczynkowy. Jest to doskonałe miejsce na przejażdżki rowerowe i spacery (zarówno wałem wiślanym jak i po licznych leśnych dróżkach).

Informacje i zapisy: jogakundalini@wp.pl, tel. 694 456 033.

23 września (niedziela) godz. 11.30-17.30

Naturalne metody walki z Candidą-warsztat

candidaCandida jako "zespół candida" to, często, wiele niewyraźnych, niepowiązanych ze sobą objawów; ciągłe zmęczenie, rozdrażnienie, swędzenie skóry, wysypki, egzemy, grzybica paznokci, kłopoty z koncentracją, pamięcią, napady paniki, lęku, czasem płaczu, nastrój depresyjny, bóle głowy. Jeśli czujesz, że nie możesz zaczerpnąć w płuca głębiej powietrza, odczuwasz kłucie i sztywność w klatce piersiowej, zwykle myślisz, że to objawy ze strony innych narządów i układów. Nie kojarzysz ich z infekcją czy działaniem toksyn candida.

Candida przez swoje oddziaływanie na ścianę jelita powoduje jej nieszczelność i wzmożoną przepuszczalność ścian jelit dla molekuł, (które normalnie nie powinny się pojawić we krwi), To może prowadzić do reakcji układu immunologicznego np. w postaci alergii na pokarmy. Układ immunologiczny zajęty usuwaniem tych różnych molekuł, normalnie nie pojawiających się we krwi zostaje zajęty dodatkową pracą, przez co jego normalne funkcje zostają zaburzone - i następuje jego osłabienie i niesprawność funkcjonalna. Natomiast substancje dotychczas obojętne stają się alergenami. Osoby takie stają się wrażliwe na wiele czynników ze środowiska i dotyczy to nie tylko pokarmów, ale i substancji dostających się drogami oddechowymi.

W programie:

Przygotowanie i spożycie bakterii kwasu mlekowego

Ćwiczenia jogi usuwające toksyny z ciała oraz wzmacniające układ immunologiczny

Dieta wspierająca usuwanie toksyn z ciała

Kąpiel w gongach i misach połączona z masażem

Koszt 250PLN. Tylko 10 miejsc.

Miejsce: Warszawa, ul. Jaworowska 6A. Obowiązują zapisy i przedpłata w wysokości 100PLN.

14-16 grudnia 2012 - Trzecie oko i Era Wodnika - Wytwórnia Ciszy Uniejów k/ Łodzi

.

W trakcie tego 3 dniowego warsztatu będziemy pracować z oczami i wyobrażeniami. Uważamy, że rzeczywistość jest taka jak ją widzimy. Wszystko weryfikujemy poprzez: widziałeś to?

W trakcie warsztatu będziemy pracować nad otwarciem trzeciego oka, a także będziemy się uczyć jak używać widzenia do uzdrowienia siebie i innych. Prawdopodobnie cały czas widzisz swoim 3-cim okiem, ale nie jesteś tego świadom/a, ponieważ nie patrzysz. To oznacza, że coś w Twojej świadomości jest świadome, ale nie możesz tego zintegrować, aby rzeczywiście widzieć. W takiej sytuacji, nic nie trzeba rozwijać, wystarczy tylko to rozpoznać. Twoje trzecie oko pracuje w ten sam sposób jak Twoje fizyczne oczy. Fizyczne oczy są niezbędne w normalnym procesie widzenia. One pozwalają Ci zbudować obraz poprzez neurony połączone z Twoimi oczami i mózgiem. Ale obraz, jako taki, powstaje w twojej świadomości. I to samo jest z trzecim okiem. Obraz z trzeciego oka także powstaje w Twojej świadomości w przestrzeni w twoim mózgu. W trakcie tych warsztatów wskoczymy do tej przestrzeni, gdzie zobaczycie obraz poza normalna przestrzenia i czasem. Program pobytu obejmuje praktykę jogi, medytacji i uzdrawiania. Czy dostęp do wewnętrznej wizji pomoże Ci w nadchodzącym czasie? W Erze Wodnika? Mijające 2 tysiące lat, nazywane Erą Ryb, były okresem zewnętrznej ekspansji ludzkości, dotarcia do Księżyca i działania na zewnątrz. Był to czas pościgu, chwytania, zabierania i poszukiwania. Era Wodnika ma być zupełnym przeciwieństwem – ludzkość zwróci się do wewnątrz w poszukiwaniu spokoju, ciszy i mądrości. Przygotuj się na ten czas, połącz się na poziomie subtelnym z energią Matki Ziemi oraz z innymi ludźmi, aby ułatwić przejście ludzkości w stan Uniwersalnej Świadomości.

Koszt: 660 PLN - w cenie warsztaty, posiłki wegetariańskie oraz noclegi w pok 2 lub 3 os. Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 300 PLN na konto Barbara Maziarska 56 1140 2004 0000 3502 3770 4206.

Więcej na temat miejsca możesz poczytać na stronie: http://www.wytworniaciszy.pl/. Atrakcja okolicy: Baseny termalne w Uniejowie.

17-19 maj 2013 – Weekend dla zdrowia i urody z jogą hormonalną, jogą dla oczu i relaksem w Ojrzanowie 35 km od Warszawy

Zapraszam na weekend z jogą hormonalną, jogą dla oczu, głębokim relaksem do miejsca, gdzie w krótkim czasie możesz odnowić swoje siły witalne. To doskonała okazja do spotkania w gronie kobiet, do zapoznania się lub pogłębienia praktyki jogi hormonalnej oraz do powrotu do swoich żeńskich korzeni. Joga hormonalna – naturalna terapia przy pomocy której można wznowić produkcję żeńskich hormonów. Dzięki wewnętrznemu masażowi (który się odbywa w trakcie wykonywania specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz energetyzowaniu organów odpowiedzialnych za produkcję hormonów możemy wznowić lub zintensyfikować wytwarzanie hormonów, utrzymać dobry stan zdrowia, poprawić kondycję i uniknąć wielu przykrych dolegliwości takich jak bolesne miesiączki, napięcia przed miesiączkowe, bezsenność czy trudności w koncentracji.salaProwadząca: Barbara Maziarska - nauczycielka jogi kundalini, jogi hormonalnej, jogi dla oczu, uzdrowiciel i instruktor Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).Program zaczynamy w piątek o godz. 18.00 – obiadokolacją, 19.30-21.30 – joga + medytacja sobota i niedziela 7.00-8.30 – sesja jogi + joga dla oczu 9.00 – śniadanie 10.30-13.00 – warsztat - Równowaga hormonalna i emocjonalna (sobota), Hormony – klucz do dobrej sylwetki (niedziela) 13.00 –lunch 14.30-15.30 – joga dla oczu 15.30 – przekąska 16.30-18.00- joga hormonalna – praktyka 18.00- obiadokolacja 19.30-21.00- sesja jogi hormonalnej + joga nidra + medytacja. W niedzielę kończymy o 18.00 sesją jogi hormonalnej.MIEJSCE: Zagroda Ojrzanów, okolice Grodziska Mazowieckiego. Jest to miejsce absolutnie niezwykłe, w otoczeniu natury. Piękna oszklonej sala, podziemia między salą o budynkiem głównym, proste i wspaniałe jedzenie EKO. Las, woda, łąki. No i sauna przy brzegu, nad taflą stawu z czystą wodą.Koszt 620 PLN obejmuje warsztaty, 2 noclegi i wyżywienie według planu. Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 300 PLN na konto Barbara Maziarska 56 1140 2004 0000 3502 3770 4206. Informacje i zapisy: www.jogakundalini.waw.pl, Tel. 694 456 033, e-mail:jogakundalini@wp.pl.

20-23 czerwca 2013 - Twoje życie jest w Twoich czakrach - uzdrawianie czakr w sferze fizycznej, emocjonalnej i duchowej.

Wytwórnia Ciszy Brzozówka k/Uniejowa

Zapraszam na 4 dni do wspaniałego jogicznego miejsca jakim jest Wytwórnia Ciszy w Brzozówce. W ofercie bogaty program warsztatów oraz wspaniałe jogiczne jedzenie, baseny termalne - to doskonały sposób na całkowitą regenerację ciała, umysłu i ducha. Wszystkie to wydarzy się w specjalnym momencie roku w trakcie przesilenia letniego, które w tym roku będzie miało miejsce 21 czerwca o godz. 07.04 !!!

.Czakry i meridiany to centra i kanały energii, które spotykają się w określonych punktach w ciele. Główne czakry znajdują się w miejscach, gdzie łączą się główne kanały energetyczne. Wizerunki czakr są symbolicznym wsparciem dla umysłu, których używamy do koncentrowania uwagi na formach energii, które znajdują się w miejscu czakr. Różne wyobrażenia lotosu wskazuje, że energia wokół czakry rozszerza się i kurczy jak otwierające się i zamykające płatki kwiatów. Kiedy zaczniesz wizualizować odpowiednią ilość płatków w odpowiednim kolorze w określonym miejscu w ciele, wówczas moc twojego umysłu wpłynie na tajemny punkt energetyczny, który z kolei wpłynie na umysł. Jogini mówią, że umysł i prana są wówczas zjednoczone w czakrze. Istnieje zależność pomiędzy zdrowiem, zachowaniem ludzi i charakterem ich związków, a czynnością poszczególnych czakr. Osoba, u której czakry szósta i siódma są otwarte ale czakra serca jest zablokowana, będzie miała trudności z wyrażaniem głębokich uczuć. Skoncentruje się więc na życiu umysłowym, zamiast poszukiwać satysfakcjonujących ją związków z innymi ludźmi. Człowiek z zablokowaną czakrą splotu słonecznego mimo zrównoważenia w wielu sferach życia, zdolności do kochania i normalnego pożycia seksualnego, będzie miał zablokowane poczucie sensu, zadowolenia i zdolności do angażowania się. Przy pomocy technik jogi kundalini, medytacji, wizualizacji oraz uzdrawiania będziemy stymulować i harmonizować nasze centra energetyczne, tak aby poprawić jakość swojego życia.

W trakcie pobytu: nauka wizualizacji, praktyka joga kundalini, nauka uzdrawiania i badania czakr oraz uzdrawiania przez czakry. Możemy wykorzystać nasze centra energetyczne do uzdrawiania karmy, emocji czy depresji.

Warsztaty rozpoczynamy we czwartek 15.00- zakwaterowanie, 16.30 - sesja jogi, 18.00 – kolacja, 19.30 – medytacja i relaksacja przy gongu i misach, program kończymy obiadem w niedzielę.

Program pobytu: (piątek, sobota, niedziela)

6.30-poranna praktyka jogi i medytacji,

8.30-śniadanie,

10-30- warsztat

13.00- obiad,

16.00- uzdrawianie,

18.00-kolacja,

19.30-21.00- medytacja, wizualizacja, joga nidra, relaksacja przy gongach i misach.

W trakcie pobytu planowane jest wspólne wyjście do basenów termalnych w Uniejowie.

prowadząca: Barbara Maziarska - nauczycielka Kundalini Jogi I i II stopnia, jogi hormonalnej, jogi dla oczu, instruktorka i uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).

Koszt 780 PLN. Cena obejmuje noclegi w pokojach 2 i 3 osobowych (łazienka na korytarzu), wyżywienie wegetariańskie 3 posiłki dziennie oraz warsztaty jogi, medytacji i uzdrawiania. Pok 1 os z łazienką - 840 PLN. Zapytaj o inne opcje noclegu.

Wpłaty proszę kierować na konto Barbara Maziarska 56 1140 2004 0000 3502 3770 4206. Informacje i zapisy: jogakundalini@wp.pl, tel. 694 456 033, www.jogakundalini.waw.pl.

1-4 sierpień 2013 - Festiwal Kobiecy z

1-4 sierpień 2013 - Festiwal Kobiecy z jogą hormonalną i jogą kundalini

Miejsce: Bajkowa Zagroda 35 km od Warszawy, ul. Zalesie 13, Łąki koło Radzymina. 05-250 Radzymin.

bajkowa Festiwal Kobiecy to doskonała okazja do spotkania w gronie kobiet, do poznania lub pogłębienia praktyki jogi hormonalnej i jogi kundalini oraz do powrotu do swoich żeńskich korzeni. Zgodnie z jogiczną wiedzą, kobieta potrafi się głęboko zrelaksować w grupie innych kobiet, odpoczywając od codziennych obowiązków. Zrelaksowana, odnajduje kontakt ze sobą, ma naturalny dostęp do stanu jogi: jedności, współczucia i zestrojenia ze światem.

Rok 2013 to początek długo oczekiwanego odrodzenia Boskiej Kobiecości na Ziemi. To czas kiedy kobiety powracają do swojej pierwotnej natury i do działania z pomiomu serca. To czas kiedy kobiety odnajdą Głęboką Siłę w swojej wrażliwości a mężczyżni nie będą chcieli jej zagłuszać.

W programie:

1. Joga hormonalna – naturalna terapia przy pomocy której można wznowić produkcję żeńskich hormonów. Dzięki wewnętrznemu masażowi (który się odbywa w trakcie wykonywania specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz energetyzowaniu organów odpowiedzialnych za produkcję hormonów możemy wznowić lub zintensyfikować wytwarzanie hormonów, utrzymać dobry stan zdrowia, poprawić kondycję i uniknąć wielu przykrych dolegliwości takich jak bolesne miesiączki, napięcia przed miesiączkowe, bezsenność czy trudności w koncentracji.

Kryje i medytacje wg kundalini jogi:

2. Uzdrawianie i transformacja emocji: negatywnych mysli, smutku i poczucia winy.

3. Uzdrawianie relacji z mężczyznami i męskim pierwiastkiem w nas kobietach

4. Wzmacnianie i budowanie mocy kobiet.

5. Uzdrawianie współuzależnień, kompulsywnych zachowań/ ran serca (na bazie programu SuperZdrowie - jogiczne praktyki przełamywania uzaleźnień i kompulsywnych zachowań).

Terapeutyczno-odżywcze receptury.i

Prowadząca: Barbara Maziarska - nauczycielka jogi kundalini, jogi hormonalnej, jogi dla oczu, uzdrowiciel i instruktor Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).

Program rozpoczynamy we czwartek o godz. 11.30 sesją jogi hormonalnej. Zakwaterowanie od godziny 10.00.

11.30 - 13.00 - wprowadzenie + sesja jogi hormonalnej

13.00 - obiad

15.00 -17.30 - Praca z emocami

18.00 - kolacja

19.30 - 21.00 - Medytacja + relaksacja w gongu i misach

piątek i sobota

7.00 -8.30 - Joga Hormonalna

8.30 - śniadanie

10.30-12.30 - Uzdrawianie współuzależnień /ran serca/kompulsywnych zachowań

13.00 - obiad

15.00 -17.30 - Równowaga Hormonlana i emocjonlna

18.00 -kolacja

19.30 -21.00 - Praktyki wzmacnające MOC KOBIET/ Uzdrawianie aspektu męskiego i żeńskiego + relaksacja

Niedziela

7.00-8.30- Joga Hormonalna

8.30 - śniadanie

10.30-12.30 - Uzdrawianie współuzależnień / ran serca

13.00 -obiad

15.00-17.00 - Praktyka zamykająca i relaks w gongu i misach

760 PLN w pokoju 2-3-4 osobowym z łazienką na korytarzu lub Koszt 820 PLN w pokoju 2 osobowym z łazienką. Cena obejmuje warsztaty, noclegi i wyżywienie wetegariańskie według 5 przemian oraz terapeutyczne soki.

Miejsce rezerwuje wpłata zaliczki 400 PLN na konto Barbara Maziarska 56 1140 2004 0000 3502 3770 4206. Informacje i zapisy: www.jogakundalini.waw.pl, Tel. 694 456 033, e-mail:jogakundalini@wp.pl.

Jogiczne oczyszczanie jelita -20 października 2013

godz.9.00-12.00 (niedziela)

jelitoNa dzień przed szanka prakszalaną ostatni posiłek zjadamy najpóźniej o godz. 17.00. Po oczyszczeniu jelita przez 4 dni obowiązuje ścisła dieta.

Przychodzimy na czczo. Szanka Prakszalana oznacza "gest muszli", ponieważ woda przechodzi przez kanał trawienny podobnie jak poprzez pustą muszlę. Woda wchłaniana przez usta przechodzi przez żołądek, a potem, prowadzona prostymi ruchami, przechodzi przez całe jelito. Ćwiczenie powtarza się do momentu, gdy woda zacznie wychodzić z jelita tak przezroczysta, jak na wejściu.

Cały zabieg zajmuje około godzinę lub trochę dłużej. Pijemy słoną wodę i wykonujemy zestaw prostych ćwiczeń. Po zakończeniu tego etapu jest relaksacja przy gongu i misach tybetańskich ok 30 min. Po relaksacji jest posiłek, który składa się z dobrze rozgotowanego ryżu i fasolki mung z marchewką i cukinią. Nie planujcie nic ważnego do zrobienia w tym dniu. Dobrze jest przeznaczyć resztę dnia na odpoczynek i relaks.

Uwaga! Szankha prakszalany nie można wykonywać do 15 roku życia, w czasie ciąży, podczas menstruacji, przy kamieniach żółciowych, i kamieniach w nerkach, przy bardzo niskim ciśnieniu krwi, niewydolności nerek, wrzodach, ciężkiej cukrzycy, problemach z sercem, przy problemach psychicznych i chorobach z wysoką temperaturą, podczas lekkiego nawet przeziębienia, grypy lub rozpoczynających się objawach choroby.

9 listopad godz.10.00-18.00 - Od Narodzin do Śmierci i od Śmierci do ponownych Narodzin.

Kiedy przychodziłeś na świat, wtedy Ty płakałeś, a świat się radował. Przeżyj swoje życie tak, aby świat płakał w momencie Twojej śmierci, a Ty żebyś się radował. (Yogi Bhajan)

"Żeby być joginem trzeba choć raz umrzeć, mieć siłę wrócić i wykonać zlecone zadania" Stanisław Górski

.

Prawo Karmy, czyli prawo przyczyn i skutków. Jest to takie prawo, przez które urzeczywistnia się kosmiczna sprawiedliwość i które każdą przyczynę doprowadza do odpowiedniego skutku i każdy postępek do równoważnego rezultatu. Wyraz "karma" pochodzi od sanskryckiego wyrazu "kri" - robić, czynić. Filozofia Wschodu rozumie przez karmę nie tylko wyniki naszej pracy, ale i samą pracę. A ponieważ zawsze coś robimy, zawsze tworzymy karmę. Cokolwiek czynimy - tworzymy karmę - dobrą albo złą, zależnie od tego, jak to czynimy. Nasze ziemskie powodzenie i posuwanie się w ewolucji zależy od tego, jak tworzymy swoją karmę. Kiedy człowieka uwodzi maya, kiedy ugania się on za iluzjami i na przykład w sztabce złota widzi swoje szczęście, wówczas karma bije go swym młotem, ażeby rozbudzić w nim czucio-wiedzę - ową wyższą, szóstą zasadę, która pozwala zrozumieć nierzeczywistość dóbr ziemskich. Tak więc prawo karmy razem z prawem reinkarnacji dźwigają nas ku doskonałości

Czy myślałeś kiedyś o śmierci, jak o części cyklu życia? W jaki sposób świadomie przejść przez proces śmierci, jak się do niego przygotować i co robić w momencie śmierci. Jak umrzeć, żeby narodzić się dla życia.

Program tego warsztatu obejmuje: praktykę Jogi Kundalini i Jogi Śnienia

-Techniki oczyszczające kanały energetyczne i ślady karmiczne. - Praktyka i doświadczenie w medytacji narodzin i śmierci przy pomocy technik Kundalini Jogi.

Prowadzenie: Barbara Maziarska – certyfikowany nauczyciel jogi kundalini, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w stanie głębokiej medytacji)

Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy

Koszt 180 PLN. Obowiązują zapisy. Rezerwację potwierdza wpłata zaliczki 80PLN.

17 listopad 2013 (niedziela) godz. 17.00-20.00 - KURS WPROWADZAJĄCY DO KUNDALINI JOGI oraz pełnia księżyca w Znaku Byka

Pełnia księżyca w znaku Byka. Byk reguluje pracę jelita grubego a także pracę gardła i szyi. Pełnia księżyca jest zawsze wyzwaniem, aby pozostać stałym, ale nie upartym, zgodnym, ale sztywnym. Zaburzenia w przepływie energii w meridianie jelita grubego może spowodować: - negatywne nastawienie, zaburzenia pracy jelita, problemy z dziąsłami, krwawienie z nosa, ból pleców i ramion, ból zębów, problemy skórne. Możesz odczuwać, że twoje myśli i energia utkwiły w przeszłości.

.Joga Kundalini obejmuje wszystkie elementy: ćwiczenia fizyczne, medytacje, mantrę/modlitwę i techniki oddechowe. Praktyka jogi kundalini obejmuje ponad 8 milionów zestawów ćwiczeń (kryj), wykonywanych dla osiągnięcia określonego efektu. Joga kundalini jest drogą osiągnięcia harmonii między ciałem, umysłem i duszą.

W trakcie kursu poznasz podstawowe pojęcia związane z jogą:

- prana i pranayama, vayus

- zamki (bandhy),

- mudry (oczu języka i dłoni),

- mapa energetyczna ciała,

- joga i medytacja dla jelita grubego, szyi oraz gardła - praktyka jogi wskazana w czasie pełni w Byku.

Joga Kundalini jest starożytną technologią oddechu, ruchu, medytacji i mantry. Praktyka Jogi Kundalini utrzymuje ciało w optymalnym zdrowiu fizycznym, zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, leczy system hormonalny i nerwowy, stymuluje umysł, co zwiększa odporność na stres oraz skuteczność działań. Powyższe korzyści są już odczuwalne na początku praktyki.

Inwestycja duchowa: 110 PLN. Dla osób z aktualnym karnetem - 60 PLN.

Prowadząca: Barbara Maziarska - doświadczony nauczyciel Kundalini Jogi, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).

Obowiązują zapisy. Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy

29 listopad 2013 godz. 18.00-20.30

JOGA dla OCZU i ZATOK

Zapraszamy na nowy warsztat jogi dla oczu połączony z naturalnymi metodami oczyszczania zatok.

Joga dla oczu – autorski program, który powstał w oparciu o jogę, medytację, relaksację oraz naturalne metody korekcji wad wzroku. Wszyscy mamy piękne oczy, które odzwierciedlają nasze doświadczenia. Aby pozostały piękne i spełniały swoje fukcje wymagają troski. Jest wiele technik medytacyjnych i relaksacyjnych, które energetyzują, równoważą i relaksują nasze oczy.

.W trakcie tego warsztatu:

- oczyszczanie kanałów zatokowych oraz ćwiczenia wspierające oczyszczanie zatok,

- chiński masaż punktów akupresurowych odpowiedzialnych za widzenie, ćwiczenia wzmacniających mięśnie wokół oczu,

- głęboka medytacja z wizualizacją oraz głęboki relaks ciała i oczu.

Mówiąc relaks mam na myśli nie tylko ogólną umiejętność rozluźniania mięśni, ale również relaks umysłu, bez którego proces widzenia nie jest możliwy.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdrowiem swoich oczu i zatok, szczególnie tych, który spędzają godziny przed komputerem lub telewizorem.

Prowadzenie: Barbara Maziarska – certyfikowany nauczyciel jogi kundalini, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w stanie głębokiej medytacji) oraz absolwentka pogłębionego kursu „Naturlane metody korekcji wad wzroku” u Sergieja Litwinowa”.

Zabierz wygodny strój do ćwiczeń jak na sesję jogi. Koszt: 90 PLN. Dla osób z aktualnym karnetem 80 PLN. Obowiązują zapisy.

Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy

1 grudzień (niedziela) godz.17.00-20.00 - Kobieta i Mężczyzna w Autentycznej Relacji

.

Miłość jest wyjątkową siłą, dzięki której zmieniamy nasze życie, przezwyciężamy trudności i ograniczenia. Pomimo, że mamy w sobie dar miłości i potrzebę bycia kochanym, zazwyczaj mamy trudności z okazywaniem tego uczucia. Z drugiej strony wydaje nam się, że nie zasługujemy na miłość i skazujemy siebie na samotność. A kiedy mamy już partnera, nie wiemy jak pielęgnować związek i w jaki sposób naturalnie wyrażać się w intymnej sferze naszego życia.

W PROGRAMIE:

Pierwotna natura mężczyzny i kobiety, Jogiczne sposoby radzenia sobie z różnicami: KOBIETA MYŚLI IDEAMI, MĘŻCZYZNA MYŚLI PROBLEMAMI,

ZAUROCZENIE, MIŁOŚĆ, MAŁŻEŃSTWO,

PRAKTYKA JOGI I MEDYTACJI

Prowadząca: Barbara Maziarska - doświadczony nauczyciel Kundalini Jogi, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).

W tradycji Kundalini Jogi małżeństwo - związek uważa się za najwyższą jogę. Nauki Jogi pomagają nam zrozumieć naturę biegunowości: dzień i noc, słońce i księżyc, mężczyzna i kobieta. Poznając jogiczną perspektywę dotyczącą różnic między kobietą a mężczyzną, możesz wykorzystać różnice jako uzupełnienie, do stworzenia pokoju, harmonii i miłości.

Koszt 90 PLN. Obowiązują zapisy. Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy.

25 styczeń 2014 (sobota) godz. 16.00-20.00 - Miłość - Intymność - Namiętność

...„Intymność – bezpośrednia, niezmienna, bliska więź ze sobą i innymi ludźmi – może powstać jedynie wtedy, kiedy nasze serca są bezbronne. Aby przebrnąć przez różnice osobowościowe, dotrzeć do prawdziwej części siebie, zdolnej do wyrażania najgłębszych i nieujarzmionych aspektów naszego człowieczeństwa, musimy nauczyć się kochać i pozwalać, by ktoś pokochał nas, nie stawiając przy tym przeszkód i nie broniąc się. To oznacza rozwijanie zdolności bycia emocjonalnie obecnym, nawet gdy czujemy się bezbronni i narażeni na ataki; porzucenie wielu strategii, które wykorzystywaliśmy po to, by czuć się bezpiecznie i mieć kontrolę; oraz znalezienie odwagi, by kochać bez gwarancji i stawiania żądań. Dzięki rozwijaniu w ten sposób swoich możliwości tworzenia intymnej relacji odkrywamy miłość jako stałą obecność w emocjonalnym centrum naszego serca...”

.Warsztat obejmuje praktykę jogi, medytacji i pranayamy, proces uzdrawiania relacji i wzorców seksualnych oraz podstawowe techniki tantryczne. Praktyki jogi kundalini i tantry zostały rozwinięte, aby podnieść energię seksualną do wyższych czakr, transformować ją do energii duchowej i przygotować do wyższych poziomów świadomości, a także do zdrowego, zrównoważonego, fizycznego, mentalnego, emocjonalnego i seksualnego życia. Ze zdrowym (witalnym) ciałem, możemy przyciągnąć i utrzymać bardziej znaczące relacje, które wibrują miłością, radością i spokojem.

Prowadzenie: Barbara Maziarska – nauczycielka Jogi Kundalini – ukończyła kursy nauczycielskie jogi kundalini I i II stopnia. Naukę Tantra Jogi rozpoczeła w 2001 roku u Ar Luczis Pustota.

Obowiązują zapisy. Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy. Koszt : 120 PLN.

8 grudzień 2013 (niedziela) godz. 10.00-18.00 Kreowanie dobrobytu - praca z umysłem i 3 okiem.

Dobrobyt jest wszędzie wokół nas iw nas . Jest to zdolność do znalezienia, organizowania i korzystania z zasobów ,których potrzebujemy aby spełnić nasze najwyższe przeznaczenie. W większości ludzie przejawiają jedną z 3 postaw : niedostatek , obfitość, lub dobrobyt. Niedostatek to nastawienie Negatywnego Umysłu ( druga czakra , nerki, lęki ) : " Nie wystarczy " ," Jak bardzo mnie zrani ? " Co stracę ? Ludzie, którymi rządzi Niedostatek nie podejmują żadnego ryzyka, żyją w ciągłym strachu przed utratą rzeczy lub aby ich używać .

.Dostatek jest postawą umysłu pozytywnego (trzecia czakra , pępek , możliwości) . Ludzie, którzy żyją w postawie dostatku, będą wierzyć, że mogą zrobić wszystko , tak długo, jak będą w stanie włożyć w to wystarczająco dużo wysiłku/skupienia/inteligencji czy po prostu będą mieć szczęście. Są to osoby podejmujące ryzyko . Często ludzie ci gromadzą rzeczy, pieniądze i osiągnięcia, ale pochłonięci tym co tworzą mogą utracić poczucie celu. Gromadzenie samo w sobie jest celem, dopóki się nie odkryje egzystencjalnej pustki. Co z kolei sprawia, że zaczynają kwestionować cały ten wyścig o dobra materialne.

Obfitość jest darem umysłu Neutralnego. Ludzie, którzy żyją i działają z ich neutralnego umysłu potrafią wziąć pod uwagę plusy i minusy (czyli podpowiedź umysłu negatywnego i pozytywnego) , i wykorzystać je tak, aby osiągnąć swój prawdziwy cel i wypełnić przeznaczenie . Używają swojej intuicji oraz kieruje nimi poczucie sensu i celu działania. Rezultatem czego, jest głęboka wrażliwość na to, co dalej robić , czego unikać , z kim się połączyć dla osiągnięcia wyższego celu .

W obfitości, nie chodzi zatem o bogactwa czy ubóstwo , to jest to wypełnienie swojego własnego wyższego celu/przeznaczenia. Chodzi o utrzymanie jasności umysłu pomimo wszystkich rozproszeń i rozrywek świata . Chodzi o relacje, które są wzajemnie satysfakcjonujące. W takim stanie psychicznym , bogactwo pojawia się samo, ponieważ jest stanem wewnętrznym, nie czymś zewnętrznym i wymiernym . Osoba, która naprawdę żyje się w stanie prosperity będzie w stanie dać, bez względu na okoliczności , i zachowa wewnętrzny spokój niezależnie od nacisków lub niskich dochodów. Taka osoba nie będzie sprzedawała swojej wartości dla tymczasowych korzyści: on lub ona ciągle widzi nieskończone możliwości w każdej osobie.

Będziemy pracować nad rozwojem naszego umysłu neutralnego oraz czakry trzeciego oka, których użyjemy do tworzenia naszego dobrobytu/obfitości. Podczas warsztatu będziemy łączyć kryje kundlaini jogi, medytacje, praktyki koncentracji i głębokiego relaksu aby odkryć swoje przeznaczenie/los/drogę.

Koszt: 210 PLN.

11 styczeń 2014 (sobota) godz. 10.00-18.00 Uzdrawianie 5 czakr i 5 Tattw (ziemia, woda, ogień, powietrze i eter)

W jodze mówimy o głównych czakramach, które pozostają w korelacji z pięcioma elementami.

Vishuddi (Gardła): Eter/Dźwięk;

Anahata (Serca): Powietrze;

Manipura (Pępka): Ogień;

Svadhisthana (Sakralna): Woda;

Muladhara (Korzeń): Ziemia.

czakryKażdy z pięciu elementów jest ściśle powiązany z jednym z pięciu zmysłów. Najniższy element ziemi, został utworzony ze wszystkich elementów bardziej subtelnych, i jest dostępny dla wszystkich zmysłów w tym i zapachu. Następny wyższy element wody, nie ma zapachu (jest bardziej subtelny niż element Ziemi), ale można go posmakować. Dalej, ogień, nie można go posmakować ani powąchać, ale można zobaczyć (i jest związany z oczami). Powietrze można usłyszeć. Element Akashy jest niedostępny dla zmysłów.

W trakcie warsztatu:

- dowiesz się jak pracować z żywiołami, jak je poczuć w swoim ciele, jak przez żywioły uzdrowić czakry.

- poznasz medytacje wzmacniające poszczególne elementy w ciele,

- uzdrawianie elementów - praca w parach przy pomocy Sat Nam Rasayn, (uzdrawianie w głębokiej medytacji). Uzdrawianie metodą Sat Nam Rasayan odbywa się w stanie shuniya (wewnętrzna cisza). W stanie wewnętrznej ciszy (Shunia) dotykamy nieskończoności i zaczynamy z nią płynąć. Wszystko to, co postrzegamy jako ograniczenie zostaje uwolnione jak doświadczamy nieskończoności. W ten sposób, możliwe jest odczuwanie, rozpuszczenie i uzdrowienie energii i bloków w ciele.

Prowadzenie: Barbara Maziarska - uzdrowiciel i instruktor Sat Nam Rasayan.

Koszt 260 PLN. Obowiązują zapisy. Miejsce rezerwuje zaliczka 100PLN. Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy.

2 marzec 2014 (niedziela) godz. 10.00-18.00 -Uzdrawianie dziesięciu ciał i numerologia jogiczna

Gdy zrozumiesz, że jesteś Dziesięcioma Ciałami, będziesz świadom tych Dziesięciu Ciał i będziesz utrzymywał je w równowadze, wtedy cały Wszechświat będzie z Tobą w równowadze. (Yogi Bhajan).

.Sztuka i nauka o dziesięciu ciałach pozwoli Ci zrozumieć, że każda dysharmonia, której doświadczasz może być zidentyfikowana i przetransformowana w harmonię. To jest praktyczny model, który pozwoli Ci zrozumieć swoją własna psychikę, da ci technologię, która pomoże przywrócić równowagę w Twoim życiu. Prawdziwym darem numerologii systemu dziesięciu ciał jest to, że uczy ona jak sięgać i korzystać z najlepszych i najsilniejszych części siebie. Ale, żeby naprawdę zmienić swoje życie, musisz doskonalić wszystkie ciała. Tylko Ty możesz to zrobić dla siebie.

Wykorzystaj starożytną wiedzę numerologiczną i praktykę jogi kundalini, aby wzmocnić swoje 10 ciał. Numerologia nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania, nie jest tez panaceum czy filozofią. Jest po prostu użytecznym narzędziem, pomaga zrozumieć swoje mocne i słabe strony, tak, aby móc pracować nad wzmocnieniem słabych i lepiej wykorzystywać mocne strony.

Prowadząca: Barbara Maziarska - doświadczony nauczyciel Kundalini Jogi, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).

W programie praktyka jogi kundalini i Sat Nam Rasayan dla uzdrowienia 10 ciał oraz nauka numerologii 10 ciał.

Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych JogaMed ul. Herbsta 2. Ursynów - metro Stokłosy.

Koszt 250 PLN. Dla osób z aktualnym karnetem 50 PLN zniżki. Warsztat może być częścią rocznego kursu rozwoju i uzdrawiania. szczegóły tutaj....

Obowiązują zapisy.

6 kwiecień 2014 (niedziela) g.17.00-20.00 - Umysł i Dźwięk (Naad Joga) - aspekty funkcjonalne i jakościowe umysłu, kosmiczne prawo przejawiania się i istnienia, cykl intelektu, tor mysli. Naad Joga - nauka o tym, jaki wpływ mają wibracje dźwięku na nasze ciało, umysł i ducha.

umyslPowodzenie, szczęśliwość i strumień pomyślności są wynikiem mistrzowskiego opanowania umysłu.

Umysł istnieje, aby służyć duszy, lecz umysł jest również rozległym mechanizmem ze swoimi własnymi cechami i własnym impetem. Gdy umysł jest zestrojony z duszą, wtedy dostrzegana jest każda myśl powołana do życia przez intelekt, a działania podejmowane są w klarowny i realny sposób. Gdy umysł jest pełen nieuświadomionych emocji, projekcji, intencji i przywiązań, wtedy dana myśl postrzegana jest jako coś innego niż jest. Ta zamaskowana myśl staje się podstawą wielu fałszywych osądów i bezowocnych wysiłków.

Jogini często nazywają jednokierunkową i niekonsekwentną naturę umysłu "małpim". Rozproszony umysł tworzy rozproszone nawyki. Umysł dowodzący i wyciszony jest uważany za klucz do dyscypliny jogi i jest bezpośrednim źródłem zdrowia psychicznego.

28 puri Japji Sahib - Man jeetai jag jeet oznacza " Poprzez podbój umysłu, możesz podbić świat" Opanowanie umysłu pochodzi z regularnej dyscypliny duchowej i praktyki.

Inwestycja duchowa: 110 PLN.

W trakcie warsztatu: teoria, joga kundalini oraz medytacja i Shabd Guru (Technologia kwantowa, dzięki której można zmienić stan umysłu).

Prowadząca: Barbara Maziarska - doświadczony nauczyciel Kundalini Jogi, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji).

Obowiązują zapisy. Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy.

11 maj (niedziela) g.15.00-20.00 - Twoje życie jest w Twoich czakrach

.

Zapraszam na pogłębiony kurs o czakrach.

Joga wypracowała kod dla symbolicznej ewolucji świadomości człowieka, który popularnie nazywa się czakramami, które zlokalizowane są w konkretnych miejscach w obrębie ciała. Ich zadaniem jest rozprowadzanie subtelnych energii życiowych (prany) do ciał subtelnych człowieka. Każda czakra ma swoją sanskrycką nazwę, odpowiadającą jej barwę, ilość 'płatków lotosu', żywioł, który jej odpowiada oraz charakter i zadania jakie spełnia w ludzkim organizmie. Istnieje zależność pomiędzy zdrowiem, zachowaniem ludzi i charakterem ich związków, a czynnością poszczególnych czakr. Osoba, u której czakry szósta i siódma są otwarte ale czakra serca jest zablokowana, będzie miała trudności z wyrażaniem głębokich uczuć. Skoncentruje się więc na życiu umysłowym, zamiast poszukiwać satysfakcjonujących ją związków z innymi ludźmi. Człowiek z zablokowaną czakrą splotu słonecznego mimo zrównoważenia w wielu sferach życia, zdolności do kochania i normalnego pożycia seksualnego, będzie miał zablokowane poczucie sensu, zadowolenia i zdolności do angażowania się.

W programie:

1. teoria i praktyka związana z czakrami, praca z czakrami

2. Praktyka z Jantrą (wizerunek czakry),

3. Naad Jogą (joga wibracji i dźwięku),

4. Mudry (ruchy mające na celu ożywienie prądów w ciele) dla aktywowania poszczególnych czakr,

5. Dhyan (medytacja) i joga (asana) oraz

6. Joga Nidra (pratyahar - wycofanie zmysłów z zewnątrz do wewnątrz).

Prowadzenie: Barbara Maziarska – certyfikowany nauczyciel jogi kundalini, Praktyk Tantra Jogi, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w stanie głębokiej medytacji) Koszt 180 zł.

Obowiązują zapisy. Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy.

Zapraszamy na specjalne zajęcia z okazji rocznicy urodzin Yogi Bhajana - Mistrza Kundalini Jogi - 26 sierpnia - specjalna medytacja.

24 sierpień 2014 (niedziela) g.6.00-8.30 – Poranna praktyka jogi i medytacji dla zrównoważenia czakr

Poranna sadhana jest jak „sprzątanie” podświadomości. Zapraszamy na Specjalną Sadhanę, w trakcie, której wykonamy godzinną medytację Długiego Ek Ong Kar. Długie Ek Ong Kar jest podstawą praktyki grupowej o poranku i często jest nazywane Długim Zawołaniem. Jest to praktyka, która inicjuje Kundalini, poprzez nawiązanie relacji Duszy z Uniwersalną Duszą, jednocześnie harmonizuje wszystkie czakry.

Znaczenie mantry "Ek Ong Kar Sat Nam Siri Wahe Guru" "Jeden Stwórca stworzył to Stworzenie. Prawda jest jego imieniem. Jego nieskończona mądrość jest nie do opisania "

Etapy tej Sadhany:

1. Japji Sahib (ok. 20 min.) – śpiewanie bądź słuchanie fragmentu słów z „Pani Księgi”

2. Krija Jogi Kundalini (ok. 50 min.) - zestaw ćwiczeń jogi dla zrównoważenia czakr.

3. Medytacja - Poranne Zawołanie (62 min).

Sugerowana opłata 15zł. Obowiązują zgłoszenia mailowe na adres: jogakundalini@wp.pl.

Prowadzenie: Barbara Maziarska – certyfikowany nauczyciel jogi kundalini, terapeutka jogi hormonalnej, uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w stanie głębokiej medytacji) Miejsce: Studio Jogi i Terapii Naturalnych "JogaMed" ul. Herbsta 2, Warszawa - metro Stokłosy.

7-8 listopad 2015 sobota g. 15.30-20.00 i niedziela g. 9.30-17.30 Trening emocjonalny: Depresja, Rozpacz, Apatia oraz Żal i Smutek

.Zapraszamy do bezpiecznego zbadania swojej głębi, obudzenia swojego serca, i powrotu do pełni życia. Emocje dostarczają nam informacji potrzebnych dla ochrony ciała, umysłu i serca. Emocjonalny ból jest po to, aby nas zatrzymać, abyśmy zajęli się daną sytuacją. Jednak zwykle ignorujemy ten ból, wtedy on się nasila i zmusza nas do czynienia więcej szkód. Co by się stało, gdybyśmy zaczęli słuchali tego bólu i pozwolili, aby pokazał nam jego przyczynę?

Depresja, Rozpacz, Apatia - Kiedy utkniesz lub jesteś sfrustrowany i nie możesz ruszyć z miejsca, aby osiągnąć swój cel; Gdy myślisz, że nie potrafisz, nie wiesz jak, nie możesz znaleźć siły i sposobu; Kiedy rozpaczliwie naciskasz mocniej lub czujesz się za słaby, aby zrezygnować;

Kiedy potrzebujesz się zatrzymać, aby wszystko przewartościować ...

Depresja pomaga stracić zainteresowanie i zrezygnować z tego, co przestało działać, tak abyś mógł/mogła otworzyć się na nowe możliwości i rozwiązania. Pomaga uwolnić się od przywiązania, które już ci nie służy. Depresja zmusza do przewartościowania swoich poglądów i nastawienia, poprzez zabranie twojej energii i motywacji do kontynuowania starych wzorców. Puszczenie starego przywraca energię i pozwala zobaczyć życie w nowym świetle. Depresja ostatecznie łączy Cię ze źródłem siły.

Żal i smutek Gdy wszystko się zmienia; Kiedy coś zginie lub umiera; Kiedy jesteś załamany, smutny i samotny, tęsknisz za przeszłością, tęsknisz za tym, czego ci brakuje; Kiedy nadzieje i marzenia, które masz w sercu wyglądają tak, jakby nie miały się zdarzyć; Albo, gdy potrzebujesz stać się przytulny i ciche, aby skontaktować się ze swoim sercem, uleczyć swoje rany i zadbać o siebie ...

Żal i smutek spowalnia Ciebie i przynosi miękką energię, która pozwoli ci spojrzeć w głąb siebie i poczuć to, co jest dla ciebie najważniejsze; aby wiedzieć, co jest ci potrzebne, aby stać się pełnym i ruszyć do przodu, aby to dostać, aby być w stanie się dostosować, zmienić; stale się odnawiać i rosnąć. Smutek otwiera twoją świadomość na miłość i szacunek dla wszystkich rzeczy, które przychodzą i odchodzą.

Prowadząca: Barbara Maziarska - nauczyciel i trener instruktorów jogi kundalini, terapeutka jogą i uzdrowiciel Sat Nam Rasayan (uzdrawianie w głębokiej medytacji)

Koszt: 400zł – przy wpłacie zadatku 200zł do 22 października, 450zł – po tym terminie.

Miejsce rezerwuje zaliczka 200 zł. Maksymalna liczba uczestników – 12 os.

Obowiązują zapisy: osobiście w Studio lub e-mail: jogamed1@gmail.com + wpłata zadatku gotówką lub na konto: JogaMed nr rach: 52 1140 2004 0000 3102 7505 1802.